استاندارد ایزو

شاید بارها شنیده اید كه این وسیله استاندارد است یا فلان وسیله استاندارد نبود و اتفاق بدی افتاد. 
هیچوقت فكر كرده اید كه استاندارد یعنی چه ؟ 
استاندارد یعنی نظم و قانون . هر كاری كه طبق اصول منظم و مرتب انجام شده باشد می گویند طبق استاندارد است و مهر استاندارد دریافت می كند. 
شاید نتوان تعریف خیلی دقیق و صحیحی از استاندارد ارایه کرد، ولی به‌طور کلی می‌توان این‌گونه عنوان کرد که استاندارد آزمایش‌ها و مطالعات گذشته برای نتیجه‌گیری و استفاده در آینده است. 
استانداردها اما تنها مربوط به کالا نمی‌شوند، بلکه بسیاری از خدمات را نیز شامل می‌شوند. باید قبول کرد هر کالا و یا هر نوع خدماتی باید در یک چارچوب مشخص ارایه شود و این چارچوب‌ها را می‌توان با استاندارد تعریف کرد. در دنیای امروزی تقریباً تمامی کشورها برای خود یک استاندارد ملی دارند. استاندارد ایزو
استاندارد باعث می شود كه ما با خیال راحت، كالا و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنیم و بدانیم كه انتخاب ما مشکلی برای ما ایجاد نمیکند . اگر استاندارد نباشد ، زندگی بسیار پر خطر و حادثه آفرین خواهد شد. 
اجرای استانداردها منجمله استانداردهای ملی ایران به نفع تمام مردم و اقتصاد كشور است و باعث افزایش صادرات و فروش داخلی و تأمین ایمنی و بهداشت مصرف كنندگان و صرفه جوئی در وقت و هزینه ها و در نتیجه موجب افزایش درآمد ملی و رفاه عمومی و كاهش قیمتها می شود. 
به ‌عبارت دیگر در بیشتر کشورها سازمانی وجود دارد که بر کیفیت کالاها نظارت می‌کند که به نام سازمان استاندارد معروف است. در برخی موارد بسیاری پا را فراتر گذاشته و موسساتی را ایجاد کرده‌اند که کارشان استاندارد است. با این اوصاف تعداد استانداردهای صادر شده مرتب بالاتر و بالاتر رفت، به‌گونه‌ای که درحال حاضر بسیاری از حرفه‌های مختلف در دنیا استاندارهای مخصوص خود را دارند.

 

این شرکت با بیش از 10 سال سابقه آمادگی خود را در زمینه گواهینامه ایزو ، اخذ ایزو ، ثبت و صدور ایزو ، استاندارد ایزو ، ایزو ، ثبت ایزو ، صدور ایزو ، گواهینامه ایزو اعلام می نماید.

دیگر مقالات


چرا ایزو 14001 بسیار محبوب است؟

ادامه مطلب

ایزو SFBB

ادامه مطلب

ایزو 9001 چیست؟

ادامه مطلب

استاندارد ایزو و ایزو های رایج

ادامه مطلب

استاندارد EFQM

ادامه مطلب

نشان حلال چیست؟

ادامه مطلب

گواهینامه ایزو 29001

ادامه مطلب

گواهینامه ایزو 10004

ادامه مطلب