مقالات

استاندارد ایزو
کلمه ایزو (ISO) مخفف عبارت International Organization for Standardization به معنای سازمان بین‌المللی استانداردسازی می باشد. این سازمان بین‌الملی متشکل از شبکه ای از مؤسسات استاندارد ملی در 157کشور دنیا است . فعالیت سازمان جهانی ایزو به این صورت است که یک مرکز
ادامه مطلب
معنی ایزو چیست
ISO لغت یونانی بوده و معنای آن در زبان یونانی «برابر» یا «مطابق» می باشد . ـ ISO یك سازمان غیر دولتی است . ـ در حال حاضر استفاده از استانداردهای ISO اختیاری است . ـ ISO 9000 استانداردی جهانی برای پی ریزی سیستم مدیریت به منظور تضمین كیفیت می باشد .
ادامه مطلب
توضیح مختصر برخی ایزو ها
IMS سیستم مدیریت یکپارچه • OHSAS 1001 : 2007 استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی • ISO 9001 : 2008 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت • ISO14001:2004 استاندارد سیستم مدیریت محیط زیست • ISO 10002 : 2004 استاندارد سیستم رضایت مندی مشتریان • ISO 22000 : 2005 استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی
ادامه مطلب
نظام آراستگی (5S)
5S یعنی 5 اصل برای دستیابی به یك محیط كار با كیفیت، كه بعد از جنگ جهانی دوم در ژاپن توسعه یافته است. كه شامل هزاران مورد كوچك است كه باید تمامی پرسنل در آن مشاركت داشته باشند و هر كسی به سهم خود برای تحقق آن تلاش كند.
ادامه مطلب
گواهینامه ایزو 3632
از عوامل مهم که در زعفران بسیار مهم هستند crocine (رنگ) . picocrocine (طعم). Safranel (عطر) Iso یک فدراسیون جهانی از ادارات استاندارد ملی می باشد ک حداقل کیفیت سه عامل پایه زعفران را تعیین کرده است و بر اساس این طبقه بندی استاندارد ISO 3632 را تاسیس نموده
ادامه مطلب
تاریخچه ایزو 9001
در زیر تاریخچه مختصری از ایزو 9001 از شروع آن در اواسط قرن بیستم تا سیستم شکوفایی امروز بخوانید در طی سپتامبر 2015 یک نسخه جدید - ISO 9001: 2015 - ارائه شده شد تا استاندارد ایزو 9001 را به روز نگه دار
ادامه مطلب
گواهینامه ایزو 6820
این استاندارد بین المللی توسط کمیته فنی iso/tc34 محصولات غذایی کشاورزی آماده شده است. با این استاندارد بین المللی تمامی روش ها ملی یا محلی مربوط به نیازها و عادات از منطقه حفظ می گردد.
ادامه مطلب
گواهینامه ایزو رضایت مشتری
بدون توجه به فعالیت و اندازه شرکت،اخذ گواهینامه ایزو 10002می تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند. سیستم مدیریت شکایات مشتری یک فرصت مناسب برای هر شرکتی است که به دنبال دستیابی به موفقیت پایدار و جذب مشتری است
ادامه مطلب
استاندارد ایزو و ایزو های رایج
استاندارد ایزو نوعی از استانداردهای مدیریت کیفیت را شامل می شود که در ابتدا برای سازمانهای برنامه ریزی شد و در حال حاضر می تواند تمام سازمانهایی را که به نوعی در بخش خدمات فعال هستند را تحت پوشش قرار دهد.
ادامه مطلب
گواهینامه ایزو 16949
ایزو خودروسازی در سازمان هایی که در صنعت خودروسازی فعالیت دارند شامل کلیه سازمان های تولید کننده خودرو، قطعات خودرو و ارزیابی کیفیت در صنعت خودروسازی .می باشد استاندارد ایزو استاندارد (ها) : ایزو ۱۶۹۴۹| ایزو 16949 ورژن ۲۰۰۹آخرین ویرایش سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۱۶۹۴۹| ایزو 16949 در صنعت خودروسازی می باشد
ادامه مطلب
گواهینامه ایزو 29001
سیستمی مدیریتی برای کیفیت صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی می باشد، استاندارد ایزو 29001 توسط کمیته فنی ISO/TC 67 به تایید رسیده است .استاندارد ایزو 29001 برای تامین کنندگان خدمات به صنایع نفت و کاز و استفاده کنندگان این تجهیزات، مواد و خدمات کاربرد دارد.
ادامه مطلب
نشان ce استاندارد ce
نشان CE علامت انطباق اجباری بر روی بسیاری از محصولات می باشد که می خواهند وارد بازار اروپا شوند و هنگامی روی محصول نصب می شوند که سازنده و یا نمایده قانونی آن، از مطابقت محصول با استاندارد های علامت CE اطمینان حاصل کند.
ادامه مطلب
درباره استاندارد ایزو
استانداردهای بین المللی ISO ارائه ابزار عملی برای مقابله با بسیاری از چالش های جهانی امروز، از مدیریت منابع آب جهانی برای بهبود ایمنی غذایی که می خوریم.
ادامه مطلب
استاندارد ایزو چیست
استاندارد ایزو یک سند فراهم می کند که مورد نیازتمامی مجموعه ها می باشد که می تواند به طور مداوم استفاده شود و باعث بالا رفتن کیفیت محصولات ، خدمات و.. می باشد . بیش از 19500 استاندارد ایزو بین المللی وجود دارد که می توانید از شرکت های صدور ایزو و اخذ ایزو دریافت نمائید.
ادامه مطلب
نشان حلال چیست؟
گواهینامه حلال مدرکی است که تضمین می‌کند که محصولات و خدمات الزامات قانون اسلامی را برآورده می‌کنند و بنابراین برای مصرف در کشورهای دارای اکثریت مسلمان هستند یا علاقه مند به الزامات قوانین اسلامی هستند مناسب است.
ادامه مطلب
استاندارد EFQM
این استاندارد بعنوان مدل اندازه گیری عملکرد سازمانها ، عارضه یابی و تعالی سازمانی شناخته شده است . پیاده‌سازی EFQM نیازمند آموزش و اصلاح تمامی بخشهای سازمان میباشد. EFQMمی تواند حركت یك سازمان به سمت برتری را ارزیابی نماید.
ادامه مطلب
ایزو و گواهینامه ایزو
طبق برنامه ریزی که انجام شده است، استانداردISO 21500 اولین استاندارد در خانواده استانداردهای مدیریت پروژه می باشد ISO 21500: 2012 استانداردی است که به عنوان راهنمای مدیریت پروژه در هر سازمانی اعم از خصوصی وعمومی ویا اجتماعی صرف نظر از وقت و زمان استفاده میشود.وچارچوبی محکم برای مدیریت فرایندهای اصلی پروژه فراهم می کند
ادامه مطلب
10 مرحله برای صدور گواهینامه ایزو
در این مقاله ما مراحل اخذ و صدور گواهینامه ایزو را به صورت گام به گام به همراه جزئیات توضیح می دهیم . مرحله اول: درست انتخاب کن اولین گام برای هر سازمان، اطمینان از این است که گواهینامه ایزویی که انتخاب کرده اید مناسب برای سازمان شما است.
ادامه مطلب
هزینه مشاوره ایزو
برای دریافت گواهینامه های سیستم های مدیریتی ابتدا میبایست این استانداردها با توجه به حیطه کاری مشاغل مشخص و سپس در سازمانشان اجرایی و پیاده سازی شود. هزینه مشاوره استانداردهای ایزو بر اساس موقعیت سازمان,تعداد پرسنل و پیچیدگی فرایندهای کاری و عرض و طول سازمانها اعلام میگردد.
ادامه مطلب
چرا ایزو 14001 بسیار محبوب است؟
مشتریان ما به ما می گویند که ایزو 14001 به آنها کمک می کند تا کسب و کار جدید را اندازی کنند زیرا این یک الزام اجباری در بسیاری از مناقصه ها است ایزو 14001 یک شرکت را با بهترین شیوه های حفظ محیط زیست آشنا می کند، و تصویر بهتری برای مشتریان شرکت ایجاد میکند.
ادامه مطلب
چرا باید IATF 16949 را اجرا کنیم؟
اجرای IATF تضمین می‌کند که مشتریان محصولات و خدمات با کیفیت را دریافت می‌کنند که به نوبه خود ممکن است مزایای تجاری زیادی به همراه داشته باشد . نتایج اجرای الزامات استاندارد IATF 16949 :
ادامه مطلب
تفاوت اصلی بین استاندارد ایزو 45001 و ایزو 18001
استاندارد ایزو 45001 جایگزین گواهینامه ایزو 18001 می باشد. تمامی سازمان هایی که در حال حاضر دارای گواهینامه ایزو 18001 هستند میبایست تا تاریخ 30 مارس 2021 استاندارد خود را به ایزو 45001 ارتقا دهند.
ادامه مطلب
ایزو 9001 چیست؟
ایزو 9001 برای اولین بار در سال 1987 از سوی سازمان جهانی ایزو معرفی شد و از استاندارد بریتانیا BS 5750 مشتق شده است. تعیین آن به عنوان استاندارد ایزو (استاندارد بین المللی) به این معنی است که
ادامه مطلب
آیا استاندارد ایزو 9001 واقعا به سازمان شما کمکی می کند؟
چرا ایزو 9001 باید به عنوان یک سیستم مدیریت در کسب و کارها دیده می شود؟ الزامات ایزو 9001 همه موارد مورد نیاز و ضروری برای مدیریت یک سازمان دربرگرفته است و شامل همه فرآیندهای مورد نیاز برای مدیریت منابع
ادامه مطلب
سیستم مدیریت کیفیت به چه معنیست؟
سیستم مدیریت کیفیت یا QMS، به مجموعه ای از مستندات اطلاق می شود که شامل تمامی فرآیندها، روش ها، سیاست ها و سوابق یک سازمان می باشد.
ادامه مطلب
مشاوره رایگان واتس آپ
مشاوره تلفنی رایگان